CAN
ÜSTÜNALP

1963 Yılında Ankara’da doğan Can Üstünalp, orta ve lise öğrenimini Ankara, Tevfik Fikret Lisesinde tamamladıktan sonra O.D.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümünde lisans, Milwaukee, Keller Graduate School of Management’de İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans dereceleri almıştır.

1986 Yılında Dayı Mühendislik ve Müşavirlik Bürosunda meslek hayatına başlayan Üstünalp, Ekim 1994 ile Ocak 2015 arası Mesa Holding bünyesinde değişik görevlerde bulunmuştur.

1990-1993 yılları arasında ABD’de Milwaukee kentinde TURAM (Turkish American) dans grubunda hem yönetici, hem de oyuncu olarak görev almıştır.

1986’da üye olduğu Tevfik Fikretliler Birliği Derneği’nde 2010-2013 yılları arasında Başkan Yardımcılığı, 2013’den bu yana da Başkanlık görevini yürütmektedir.

Ekim 2013’den bu yana GVY Gayrimenkul İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

2015 Yılında Deküp Ltd.Şti.’ni kurmuştur. Zaman içerisinde önce Model Asker Türk markasının kuruluşunda bulunmuş ve ürünlerin ithalatı işini üstlenmiştir. Hong Kong üretimi King & Country 1:30 ölçekli el yapımı kurşun asker, Ukrayna üretimi Master Box ve İrlanda üretimi Thunder Model plastic maketve figür firmasının Türkiye temsilcisidir. 2019 yılı başından itibaren FIRST vakfının (FIRST® “For Inspiration and Recognition of Science and Technology” kelimelerinin kısaltmasıdır.) düzenlediği uluslararası lise öğrencilerine açık robot yarışmalarının malzeme tedarikçisi AndyMark Inc. firmasının Türkiye temsilcisidir.

Evli ve iki çocuk babası olan Can Üstünalp TMMOB Makina Mühendisleri odası, TTMD, ASHREA, ODTÜ Mezunlar ve Tevfik Fikretliler Birliği derneğinin de üyesidir.

Copyright © 2020 DEKUP Tüm hakları saklıdır.

graphoz