CAN
ÜSTÜNALP

1963 Yılında Ankara’da doğan Can Üstünalp, orta ve lise öğrenimini Ankara, Tevfik Fikret Lisesinde tamamladıktan sonra O.D.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümünde lisans, Milwaukee, Keller Graduate School of Management’de İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans dereceleri almıştır.

1986 Yılında Dayı Mühendislik ve Müşavirlik Bürosunda meslek hayatına başlayan Üstünalp, Ekim 1994 ile Ocak 2015 arası Mesa Holding bünyesinde değişik görevlerde bulunmuştur.

1990-1993 yılları arasında ABD’de Milwaukee kentinde TURAM (Turkish American) dans grubunda hem yönetici, hem de oyuncu olarak görev almıştır.

1986’da üye olduğu Tevfik Fikretliler Birliği Derneği’nde 2010-2013 yılları arasında Başkan Yardımcılığı, 2013-2022 arasında Başkanlık görevini yerine getirmiş ve 2022’den bu yana Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Ekim 2013’den bu yana GVY Gayrimenkul İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

2015 Yılında Deküp Ltd.Şti.’ni kurmuştur. Zaman içerisinde önce Avni Kasapoğlu ile birlikte Model Asker Türk markasının kuruluşunda bulunmuş ve ürünlerin ithalatı işini üstlenmiştir. Hong Kong üretimi King & Country 1:30 ölçekli el yapımı kurşun asker, Ukrayna üretimi Master Box ve İrlanda üretimi Thunder Model plastik maket ve figür firmasının Türkiye temsilcisidir.

2019 yılı başından itibaren FIRST vakfının (FIRST® “For Inspiration and Recognition of Science and Technology” kelimelerinin kısaltmasıdır.) düzenlediği uluslararası lise öğrencilerine açık robot yarışmalarının malzeme tedarikçisi AndyMark Inc. firmasının Türkiye temsilcisidir. Malzemeler www.dekuprobotics.com internet sitesinde pazarlanmaktadır.

Robot yarışmalarında her yıl konuya göre değişen yarışma oyuncaklarını Türk Lirası olarak satmak gerektiğinden 2021 yılında www.dekup.com.tr internet sitesi altında Türk Lirası olarak satış yapmakta olan “Mağaza” uygulaması yaratılmış ve farklı ürünler oradan satışa sunulmaktadır.

2015 yılından bu yana birlikte çalışan Can Üstünalp, Erhan Günem ve Serkan Uğurlar Deküp bünyesinde YouTube üzerinden yayın yapan “yeni nesil” Laterna TV kanalını 17 Haziran 2021 günü “entelektüel içerikleri eğlenceli hâle getirerek sunan dijital medya!” sloganı ile kurmuştur. İlk video 9 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanmıştır.

2022 yılında Deküp Ltd.Şti. merkez ofisinde Sayın Onur Akın’ın büyük katkıları ile bir video çekim stüdyosu kurulmuştur. Aynı zaman diliminde GraphOz kurumsal, dijital, video, fotoğraf ve grafik tasarım firması da Deküp Ltd.Şti. bünyesine girmiştir.

Yeşim Demirtaş ile evli ve iki çocuk babası olan Can Üstünalp TMMOB Makina Mühendisleri odası, TTMD, ASHREA, ODTÜ Mezunlar ve Tevfik Fikretliler Birliği derneğinin de üyesidir.

Copyright © 2020 DEKUP Tüm hakları saklıdır.

graphoz